Polska Fundacja Pomocy Humanitarnej

Szkolenie w zakresie HIV/AIDS dla edukatorów środowiskowych

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że Krajowe Centrum ds. AIDS – agenda Ministerstwa Zdrowia oraz Polska Fundacja Pomocy Humanitarnej „Res Humanae” organizują w Warszawie 27 września 2022 r. szkolenie dla edukatorów środowiskowych mające na celu przekazanie informacji dotyczących opieki nad osobami żyjącymi z HIV oraz przygotowanie grupy osób, przede wszystkim pochodzenia ukraińskiego, chcących przekazywać informacje na temat HIV uchodźcom, służyć im pomocą i kontaktami w kwestiach zdrowotnych i socjalnych.

 W programie uwzględnione będą zagadnienia dotyczące aspektów medycznych HIV/AIDS i możliwości opieki medycznej w Polsce, kwestie związane z testowaniem w kierunku HIV, zagadnienia prawne dotyczące osób zakażonych HIV, regulacje prawne wprowadzone dla uchodźców w zakresie leczenia i pomocy socjalnej. 

Przedstawiona zostanie również oferta działań profilaktycznych i pomocowych przez przedstawicieli polskich organizacji pozarządowych.   

Chcielibyśmy, żeby w tej trudnej sytuacji wynikającej z agresji Rosji na Ukrainę osoby, które w jej wyniku znalazły się na terenie naszego kraju mogły mieć zapewnioną właściwą pomoc. Mamy nadzieję, że grupa osób z którą spotkamy się w trakcie szkolenia, wzbogacona o wiedzę będzie mogła stać się animatorami działań w tym obszarze w swojej społeczności.

Zapraszamy również do udziału inne osoby: przedstawicieli organizacji zaangażowanych w pomoc uchodźcom oraz organizacji ukraińskich działających na terenie Polski.

Szkolenie będzie zorganizowane w Hotelu Arche Puławska Residence w  Warszawie, ul. Puławska 361.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. W trakcie szkolenia osobom zakwalifikowanym zapewnione będą posiłki (obiad, kolacja) a osoby spoza Warszawy będą miały zapewniony jeden nocleg w pokoju dwuosobowym  (ze śniadaniem) 27/28 września 2022 r.

Szkolenie będzie tłumaczone symultanicznie na język ukraiński.

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o przesłanie karty zgłoszenia do 22 września br. na adres Fundacji Res Humanae e-mail:  reshumanae@reshumanae.org.pl

Liczba miejsc jest ograniczona.

Serdecznie zapraszamy.

Szkolenie jest finansowane ze środków Ministra Zdrowia

Kontakt

Polska Fundacja Pomocy Humanitarnej
Res Humanae

ul. Piękna 64A, 00-672 Warszawa