Międzynarodowa konferencja

Barwy wsparcia

Dialog Motywujący jako skuteczna metoda profilaktyki zachowań
ryzykownych dzieci i młodzieży

Warszawa, 18-20 września 2024

O konferencji

Serdecznie zapraszamy do rejestracji uczestnictwa w Międzynarodowej Konferencji “Barwy wsparcia. Dialog Motywujący jako skuteczna metoda profilaktyki zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży”, która odbędzie się w Warszawie w dniach 18-20 września 2024 r.

Konferencja przygotowywana jest przez Fundację Res Humanae we współpracy w Krajowym Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Podczas konferencji uczestnicy  mogą spodziewać się programu pełnego inspirujących wykładów i praktycznych warsztatów prowadzonych przez specjalistów z Polski, Niemiec i Szwecji. Konferencja będzie doskonałą okazją do zgłębienia metod i technik Dialogu Motywującego (DM) stosowanych w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Przedstawimy Państwu najnowsze wyzwania stojące przed terapeutami, profilaktykami, nauczycielami i wychowawcami. Tematyka wykładów obejmie m.in. zachowania ryzykowne w szkole, osiągnięcia neuronauki dotyczące mózgu nastolatka w kontekście DM oraz analizę skuteczności DM w pracy z młodzieżą na podstawie badań. Spróbujemy też odpowiedzieć na pytanie jak wypełnić przepaść pokoleniowąWykłady będą obejmować różne spojrzenia na zachowania ryzykowne oraz możliwości i ograniczenia stosowania DM w różnych podejściach pedagogicznych i terapeutycznych.  Omawiane będą dobre praktyki DM w szkołach i placówkach wychowawczych oraz poradniach. Uczestnicy będą mogli wysłuchać wykładów na temat pracy z młodzieżą używającą substancji psychoaktywnych i dokonującą samookaleczeń, a także młodzieżą nadużywającą nowych technologii. Wykłady i prezentacje wygłoszą uznani badacze i praktycy z różnych dziedzin, co zapewni różnorodność perspektyw i podejść.

Uczestnicy będą mogli wybrać spośród wielu warsztatów tematycznych, np: praca z młodzieżą w kontekście szwedzkiego programu DM, zastosowanie metody Interakcji tematycznej, praktyczne zastosowanie DM w społecznościach terapeutycznych, praca z młodzieżą podejmującą ryzykowne zachowania seksualne, DM w resocjalizacji oraz autorskie programy motywujące dla nastolatków w placówkach resocjalizacyjnych, które  poprowadzą doświadczeni praktycy, co umożliwi uczestnikom zdobycie praktycznych umiejętności i narzędzi do codziennej pracy.

pexels-photo-1428171.jpeg

Zapraszamy do rejestracji uczestnictwa

Zadanie współfinansowane ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych na zlecenie Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.